Heategevus ja tänud

Heategevus on Grillfestil alati au sees olnud. Festivali korraldajad on aastate jooksul ise heategevusaktsioone festivali raames läbi viinud, viimastel aastatel on korraldajad loonud selleks soodsaid tingimusi festivalil osalevatele organisatsioonidele ja ettevõtetele. Eriti on oodatud need heategijad, kes toetavad festivali toimumispaiga kogukonda või on seotud toidutemaatikaga.


Eesti Toidupank

Alates 2013. aastast on toidukultuurifestivali missiooniks toetada Eesti ja Pärnu Toidupanka.

2013. aasta aprillis Pärnus toimunud Pärnu Päeval sõlmisid Grillfest, Eesti Toidupank ja Pärnu Toidupank kolmepoolse koostöölepingu, mille eesmärgiks on Eesti Toiduangale nii rahaliste kui ka toiduannetuste kogumine.

Hea Toidu Festival - Grillfest kutsub üles kõiki festivalil osalevaid ettevõtteid ja kauplejaid osalema Toidupanka toetavates tegevustes toiduainete annetamisega või rahalise annetuse teel.

Toiduannetuste lisainfo: Erika Kukk, Pärnu Toidupanga koordinaator, 5664 8484, .
Toidupanka saab abistada igaüks. Lihtsaim viis selleks on teha rahaline annetus telefoni teel, sest toidukaupa ümber jagades on Toidupangal vaja katta ka pidevalt kulusid transpordile ja laopindadele.

Eesti Toidupanga annetustelefonid: 900 9005 - 2 EUROT / 900 9010 - 8 EUROT

Pärnu Toidupanga koordinaator Erika Kukk: "Hetkel suudame vahendada toiduabi umbes 150-le perele, mis on meie hinnangul umbes kümnendik Pärnumaa vajadusest."Eesti Toiduoanga tegevjuht Piet Boerefijn: "Vaesuseriskis elab Eestis iga viies inimene ehk umbes 200 000 elanikku - see on väga suur number ja sellepärast kutsume kõiki toiduga tegelevaid ettevõtteid Grillfesti ideest eeskuju võtma ning toidupankadega koostööd tegema."Grillfesti korraldaja Auris Rätsep: "Toidupanga toetamine on meile kui korraldajatele ja ma loodan, et ka festivalil osalevatele toidupakkujatele ja festivalikülastajatele, auasi. Eriti just suurematel toidupakkujatel jääb festivali lõppedes head toidukraami alati üle, nüüd saab selle kohapeal Pärnu Toidupangale ära anda. Tegin ka ise koostöölepingu sõlmimisel telefoniannetuse ja see oli hea tunne. Proovige järele!"Lisainfo Eesti Toidupanga kohta: www.toidupank.ee

toidupank.jpg


StarFM

Raadiojaam StarFM on viimastel aastatel viinud läbi heategevuslikku loteriid, mille tulu summas 7305 krooni anti 2009. aastal üle Türi Toimetulekukoolile, aastal 2010 summas 10225 krooni Türi Lastekaitseliidule ja 2011. aastal summas 1401€ Järvamaa Laterikaste Perede Ühendusele. 2012. aastal kogus StarFMi meeskond 1258€, mis anti E-Piima juustulaval üle Pärnumaa Lasterikaste Perede Liidule.

Foto_-_Star_FM_heategevus_copy.jpg


Rakvere Lihakombinaat ja Tarmo Märss

Rakvere Lihakombinaat ja meisterküpsetaja Tarmo Märss on Pärnus toimunud festivaliaastatel teinud tänuväärset koostööd - regiooni suurim lihakombinaat annab Tarmole sea, Tarmo küpsetab selle valmis ja Epiima juustulava konferansjee müüb selle avalikul enampakkumisel maha. Kui 2012. aastal koguti selliselt Grillfesti pealaval 190 eurot, mis anti üle Pärnumaa Lasterikaste Perede Liidule, siis näiteks 2021. aasta festivalil juba 450€, mis annetati MTÜ Pärnumaa Lasterikkad (Pärnumaa Lasterikkad on kolme- ja enamalapselisi Pärnumaa peresid ühendav organisatsioon, kes kuulub Eesti Lasterikaste Perede Liitu).

Grillfest_2021_Ants_Liigus_-_ants_liigus-0366.jpg


Toidupank ja Lions Club Pärnu Livonia

Festivali korraldajad on loonud tingimused ka Toidupanga ja Lions Club Pärnu Livoniale hea tegemiseks festivali territooriumil.


Türi kiriku kellatorni renoveerimine

Pildil on Türi kirikuõpetaja Teet Hanschmidt kella maketiga ja teisel pildil on uus kell koos moodsa kellalöögimehhanismiga Türi kiriku tornis. Grillfest kogus külastajatelt annetusi aastatel 2008 ja 2009, kokku summas 14153 krooni.

kirik.jpg

kell.jpg


Oisu Perekodule minibussi soetamine

Oisu Perekodu on Türi vallas tegutsev ainus lastekodu ja Grillfest on osalenud suurele perele sobiliku sõiduvahendi soetamise kampaanias „Meie pere auto": Grillfest pani 2010. aasta jõulude ajal heategevuslikule oksjonile antiikse klaveri, mille müügist laekus perekodule 13000€ ja 2011. aastal toimunud festivalil annetasid külastajad annetusämbritesse pereauto soetamise fondi 523.73€. 

oisu_perekodu.jpg


TÄNUkirjad

Türi Vallavalitsuselt Grillfesti korraldamise eest (2011)
Türi koguduselt kirikutorni kellade renoveerimiseks Grillfestil kogutud annetuste eest (2010)
Türi Vallavalitsuselt Grillfesti korraldamise eest (2010)
Türi Vallavalitsuselt Grillfesti korraldamise eest (2009)
Türi Vallavalitsuselt Grillfesti korraldamise eest (2008)


TÄNUSÕNAD

Ivari Padar, Eesti Vabariigi põllumajandusminister: "Grillfest kuulub kindlalt minu suvisesse üritustekalendrisse. Eriti tore on, et piletit ei ole, sest suurest toidupeost saab siis osa igaüks."

Helir-Valdor Seeder, Eesti Vabariigi põllumajandusminister: "Rõõm on näha, et korraldajad ei ole teinud suurest toidupeost endale lihtsat äri ja sissepääs on kõigile tasuta."

Sirje Potisepp, Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja: "Grillfest on praktiliseks infosillaks tootja ja tarbija vahel. Siit saab vahetut tagasisidet lühikese aja jooksul suurelt hulgalt lõpptarbijatelt, see on tootjale oluline."

Triin Lõoke, AS HKScan Estonia, Rakvere LK turundusjuht: "Aitäh veelkord kogu korraldustiimile. Ühe suure ürituse taga on alati ka kogenud ning visiooniga korraldajad!"

Ille Sepp, Unilever Eesti AS, IC & FF Manager Estonia: "Tänan meeldiva koostöö ja selle eest, et meile sellise võimaluse pakkusite. Kohtume ka järgmisel aastal!"

Andro Kirsipuu, Saku Õlletehase AS: "Kogu Saku nimel täname teid meeldiva koostöö eest."

Kaja Tiits, Haldjas Catering OÜ, juhatuse liige: "Tänud ilusa ürituse korraldamise eest. Meil läks väga hästi ja hästi korraldatud üritusest on rôôm osa vôtta!"

Siiri Visnapuu, saarefood.ee: "Suured tänud ja kuna osalesime esimest korda, siis tahaks mainida, et üritus oli superhästi organiseeritud ja kindlasti soovime ka järgnevatel aastatel osaleda."

Mart Nõmm, Euro Cactus OÜ juhatuse liige: "Oleme osalenud igal Grillfestil selle asutamisest 1999. aastal."

Mario Sau, Grand Rose Spa Hotel müügi- ja teenindusjuht: "Täname südamest!"


TÄNUKIRJAD

Türi Vallavalitsuselt Grillfesti korraldamise eest (2011)

Türi koguduselt kirikutorni kellade renoveerimiseks Grillfestil kogutud annetuste eest (2010)

Türi Vallavalitsuselt Grillfesti korraldamise eest (2010)

Türi Vallavalitsuselt Grillfesti korraldamise eest (2009)

Türi Vallavalitsuselt Grillfesti korraldamise eest (2008)