Suur kogupere grillipidu - Grillfest tuleb külla!


Grillitarkust ja grillirõõmu vajab iga Eesti pere ja kuna suurele Pärnu Grillfestile kõik ära ei mahu või tulla ei saa, siis toob Eesti Grililiit koos Grillfestiga peo koju kätte! 2023. aasta kevadel tuleme külla vaid viiel korral ja toimumiskohas! Viisakas on külla minna sinna kuhu kutsutakse ja Eesti kombe kohaselt võtame külakostiks kaasa ohtralt head ja paremat:

  • küpsetame suures koguses suvetooteid Eesti erinevatelt tootjatelt tasuta maitsmiseks ja tutvumiseks, et poodi minnes oleks juba teada mida sel suval osta tasub. Suvetoodete degustatsioonidel tulevad lauale hooaja grillitooted ja eraldi degustatsioonialal ka muud söögid ja joogid, mis grillitoodete juurde hästi sobivad. 
  • jagame ohtralt grillitarkust, teadmisi ja maitsvaid auhindu Grilliakadeemia rahvakooltusprogrammis;
  • heaks meelelahutuseks ansambel Sunlight;
  • laste ja ka täiskasvanute rõõmuks suur Hip-Hopa kepphobusepark.

Selleks, et grillitarkusest, maitsvatest uudistoodetest, heast meeleolust ja kaunitest paikadest mida külastame saaks osa kogu Eesti, "küpsetab" UUDISED.TV meeskond igas toimumiskohas lühifilmi (aftermovie), mida kasutatakse nii sündmuse kui toimumiskoha turundamiseks veebis (sh sotsiaalmeedias).

Grillfesti kohalikul korralduspartneril on võimalus kaasata Grillfestile parimad toitlustajad, korraldada sisukas ja maitsev (toidu)laat ja lastetegevused ning soovi korral ka õhtune meelelahutusprogramm või kontsert, soojendusesineja on Grillfesti poolt.

Grillfest tuleb külla! koguperepeo näidisajakava 


KUUPÄEVAD ja toimumiskohad

"Grillfest tuleb külla!" suur grillipidu toimub viiel korral Eesti erinevaid paigus. Peole on oodatud on kõik, sissepääs on tasuta!

osalejad (nimekiri täieneb)

Rakvere LK
Karni
Linnamäe Lihatööstus
Liivimaa Lihaveis
Tarplan
Muhu Liha

Rannarootsi
Epiim
A. Le Coq
Eesti Toiduainetööstuse Liit (Eesti Parim Toiduaine 2023 võitjatoodete väljapanek)
Grillep
BBQ Entertainment
Borniak
Grilliguru
Traeger
Grillikaubamaja 


korralduspartnerid

Grillikaubamaja
Hip-Hopa Kepphobused
Ansambel Sunlight


korraldaja 

MTÜ Grillfest koostöös MTÜ Eesti Grilliliit
Kontakt: , +372 554 3000
Grillfesti degustatsioonide korraldaja: Annely Järvsalu ja Kätlin Kerner
Grillfesti kepphobustepargi korraldaja: Gerli Eller
Üldkorralduse ja programmi projektijuht: Auris Rätsep

Grillioht.jpg Grillioht.jpgGrillioht.jpgGrillioht.jpgGrillioht.jpgGrillioht.jpgGrillioht.jpgGrillioht.jpgGrillioht.jpgGrillioht.jpg

Eesti Grilliliit ja Grillfest hoiatavad: "Grillimine on seltskondlik nauding, mis tekitab tugevat sõltuvust!"


SÜMBOOLIKA

Grillfest tuleb külla! (www.grillipidu.ee) logo (PDF, JPG, PNG), "Grillfest tuleb külla!" ürituse nime juures kasutamiseks

Grillfest tuleb külla (www.grillipidu.ee) QR kood (PNG)

Eesti Grilliliit soovitab logo (PDF, JPG)


AJALUGU

Aastatel 2007-2009 toimus paljudes kohtades üle kogu Eesti suur rahvakoolitusprogramm "Eesti Rahwa Grillikool". Grillipedagoog Enn Tobreluts õpetas rahvast grillima tutvustades uusi grillinippe ja tarvikuid ning küpsetamistegevuse praktika käigus degusteeriti hooaja grillitooteid. Kultuuriprogrammi ja kaubandustegevuse korraldasid kohalikud korralduspartnerid-toimumiskohad, osalemine oli kõigile tasuta.

Eesti Rahva Grillikool 3. saade (2009): 

Eesti Rahva Grillikool 2. saade (2008): 

Eesti Rahva Grillikool 1. saade (2007):