grillima!


korraldame sisuka ja meeleoluka grillisündmuse, professionaalselt!

Grillimine on toitev, arendav ja lõbus seltskondlik tegevus, mis liidab inimesi. Rahvalik grillisport ehk maitsvad ja meeleolukad grillimisvõistlused ja grillikoolitused on osalemiseks huvipakkuvad ning jõukohased kõigile. Just seepärast on grillimine kas võistluse ja/või koolituse vormis sobilik tegevus erinevate sündmuste täiendamiseks nende osana või täiesti iseseisva sündmusena. Grillime aastaringselt ja iga ilmaga - võtke meiega lahkesti ühendust: !

Grillioht.jpg Grillfest ja Eesti Grilliliit hoiatavad: Grillimine on seltskondlik nauding, mis tekitab tugevat sõltuvust!

Grillikool-päis_copy.jpg


I Grillfest ettevõttele

Ettevõtte töötajatele ja/või koostööpartneritele korraldatud ettevõtte-nimeline Grillfesti grillimisvõistlus vältab soovi korral kasvõi terve pika päeva, sisaldades Eesti Rahva Grillikooli õppeprogrammi, erinevaid töötubasid toidu valmistamisest tuleskulptuuride või ilutulestiku isetegemiseni, (grilli)toitlustust tunnustatud grillimeistrite ja -cateringide poolt, sobilikke showprogramme ja meelelahutajaid koos õhtuse tantsubändi ja päevase workshopi käigus endaloodud tuleskulptuuride või ilutulestikuga. Kui ettevõttel on üritus muus osas endal valmis ja toimumiskoht ja catering juba lepitud, siis on võimalik Grillfesti suur grillipäev koos tegevustega integreerida olemasolevasse. Võimalik on korraldada oma korporatiivüritus ka igal aastal Pärnus toimuval Grillfesti meistrivõistlustel grillimises, kus on plats ja kõik vajalik rõõmsaks ja maitsvaks sündmuseks juba kohapeal olemas.

grillivõistlused + grillikool + muud põnevad tegevused kõigile

Loome ettevõtte nimelise grillivõistluse nime ja logo tulenevalt Grillfesti võistluste kaubamärgist. Näitena 2019. aastal toimunud DSV meistrivõistlused grillimises - Grillfest (vaata allpool). Pakume vastavalt osalejate arvule välja erinevad toimumiskohad (juhul kui ettevõttel ei ole juba koht kokku lepitud), loome stsenaariumi ja teostame selle. Kui cateringi teostavad Grillfesti partnerid, siis seda teenust me ei vahenda, vaid viime osapooled täpse menüü koostamiseks ja arveldamiseks omavahel kokku, sest toitlustamise osas võib kliendil olla erilisi soove. Grillivõistkonnad moodustab ettevõte ise kas oma osakondade kaupa või muudel alustel, kutsudes osalema näiteks ka võtmekliendid. Võistkondade ja nende liikmete arv ei ole piiratud ja nii sobib korraldada grillivõistlust 30-le, 100-le või ka 500-le osalejale. Keda grillimine tegevusena ei kõneta, neile korraldame samal ajal muud tegevused ja moodustame grillivõistluste kohtunikkonna, kusjuures kohtunikud koolitame ja võistkondade hindamistegevuse teostame vastavalt Eesti Grilliliidu grillivõistluste eeskirjadele ja dokumentidele ehk siin toimub kõik nii nagu suurel ametlikul grillivõistlusel. Aga peamine on meeles pidada, et grillimine on fun ja selles vaimus ja meeleolus grillivõistlus toimubki!

Grillfesti pakutav korraldustegevus on terviklahendus, mille tulemusena saab ettevõte erilahendusena loodud originaalse ja professionaalselt korraldatud sündmuse - ettevõtte omanimelise Grillfesti!

DSV perepäeva näidisajakava (Tallinna Hipodroom)
DSV perepäeva - DSV meistrivõistlused grillimises - Grillfest fotogalerii: (klikka siin või DSV pildil)

dsv.png

NB: Näidisajakava ja fotod on Grillfesti autorikaitse objekt.


osalege ettevõtte võistkonnaga pärnu grillfesti grillivõistlustel!

See on hea võimalus väikestele ja suurtele ettevõtetele korraldada soodsalt meeleolukas korporatiivüritus juhtkonnale, töötajatele või klientidele. Looduskaunil Pärnu Vallikääru aasal võistlevad Grillfesti teisel päeval festivali võistlusalas ettevõtted ja sõpruskonnad grillimises. Korraldaja poolt on võistlusplats suurusega 4x7m (laius x sügavus), kolme esimese võistlusvooru tooraine (fantaasiavoorus küpsetab võistkond mida ise soovib ja kaasa võtab), suurel hulgal rõõmsaid pealtvaatajaid kelleks on festivali külastajad, hea seltskond ja suurepärane Grillfesti kultuuriprogramm. Osalev ettevõte saab teha reklaamitegevusi ja soovi korral oma toodete osas ka müüki (kaubaklass on vaja kooskõlastada korraldajaga). Soovi korral on võimalus tarbida ka elektrit (tuleb tellida siit). Võistkonnaliikmete arv ei ole piiratud.

2023. aasta Grillfesti suurvõistluste võistlusvoorud: 
1. voor - Rakvere üllatusvoor
2. voor - Talleggi kanalihavoor
3. voor - Rakvere searibivoor
4. voor - fantaasiavoor

Grillfesti võistlusala platsiplaan
Grillfesti festivaliala üldplaan
Grillfesti ja võistluste ajakava

Pärnu Grillfesti korporatiivürituse galerii (klikka siin või pildil)

Eesti_Meistrivõistlused_Grillimises_copy.jpg


II grillfest omavalitsusele 

Koostöös omavalitsustega korraldame Grillfesti, mille peamiseks osaks on omavalitsuse elanikke ja külalisi hariv Eesti Rahva Grilikooli avalik õppeprogramm ja degustatsioonid. Samuti on võimalik korraldada omavalitsuse-nimeline grillimisvõistlus või toimumiskoha (piirkonna) turundusvajadusest tulenev teemavõistlus. 

Grillfest avaliku üritusena vältab soovi korral kasvõi terve pika päeva, sisaldades Eesti Rahva Grillikooli õppeprogrammi, erinevaid töötubasid, publiku osalusel toiduvõistluseid, sobilikke showprogramme ja meelelahutajaid kuni õhtuse tantsubändi ja Pyrocomi ilutulestikuni. Kui omavalitsusel on üritus muus osas endal valmis, siis on võimalik luua ka ainult grillikool ja/või võistlused ja need integreerida juba olemasolevasse ajakavasse - see on koostöö, mille eesmärk on täiendada juba olemasolevat omavalitsuse ürituse ajakava sisukamaks, meeleolukamaks ja maitsvamaks. 


eesti rahva grillikool

Loome koostöös omavalitsusega avaliku ürituse ajakava, mille oluliseks osaks on Eesti Rahva Grillikooli õppeprogramm omavalitsuse elanikele ja külalistele. Ajakavasse loome ka meeleolukad toiduteemalised osavusvõistlused, kus osaleda saavad kõik kes soovivad. Grillikooli oluline osa on kogu päeva (ürituse jooksul) grillimeistrite poolt läbiviidavad avalikud degustatsioonid.


grillivõistlused

Loome omavalitsuse-nimelise grillivõistluse nime ja logo tulenevalt Grillfesti võistluste kaubamärgist. Näitena Paldiski Linnapäevade osana toimunud Paldiski meistrivõistlused grillimises - Grillfest. Samuti on võimalik luua teemavõistluse kaubamärk, mis on omavalitsuse suurema ürituse oluline teemaosa. Näitena koostöös Tapa Linnavalitsusega 8 järjestikusel aastal Tapa Vorstifestivalil toimunud Eesti meistrivõistlused vorstigrillimises või koostöös Häädemeeste Vallavalitsusega Uulu LambaVestil korraldatavad Eesti meistrivõistlused lambaliha grillimises. Võistkonnad saabuvad omavalitsuse ja Eesti Grilliliidu kutsel lähemalt ja kaugemalt. Võistlustöid hindavad Eesti Grilliliidu koolitatud kohtunikud, on ka võimalik luua ja kaasata omavalitsuse kohtunikkond, kelle liikmed koolitame kohtunike maitsvat ja rasket tööd tegema kohapeal.

Näidisajakava (Eesti meistrivõistlused lambaliha grillimises / Uulu LambaVest)


Grillfesti pakutav korraldustegevus on terviklahendus, mille tulemusena saab omavalitsus erilahendusena loodud originaalse ja professionaalselt korraldatud sündmuse - omavalitsuse omanimelise Grillfesti!

Omavalitsuste avalike grilliürituste fotogalerii: (klikka siin või pildil)

omavalitsus_Grillfest.png

NB: Näidisajakava ja fotod on Grillfesti autorikaitse objekt.


Kontakt ja autorlus

Auris Rätsep
Grillfesti ürituste korraldaja
504 3000,  

Grillfest on Eesti Patendiametis registreeritud kaubamärk.
Siin lehel esitatud ideede ja materjalide (näidisajakava, fotod jms) autoriõgused kuuluvad Grillfestile.


Eesti grillivõistluste ajalugu

Esimene grillivõistlus avaliku üritusena korraldati teadaolevalt 1990. aastal Mainori poolt Tallinna Lauluväljakul ameeriklaste osavõtul (vaata pildigaleriid siit). Tiit Treve ja Auris Rätsep alustasid Eesti erinevates omavalitsustes üleriigilise võistlussarja Üle Linna Lihameister (ÜLL) korraldamisega 90-ndate lõpul (vaata pildigaleriid siit ja videot 2003. aasta Kuusalu etapist siit). Esimene Üle Linna Lihameister korraldati Türil Veskisilla Puhkekeskuses - sealt sai alguse hiljem ka Euroopas pärjatud kuulsate lihaküpsetajate võistkonna Türi Pritsumehed karjäär. ÜLL-i võistlussarja suure finaalvõistlusena korraldati Haapsalus Paralepa rannas 1999. aasta jaanipäeval festivalina esimene Grillfest, kus osales 25 000 külastajat. Festivalist ja selle raames toimunud võistlusest arenes aastatega Eesti esimene toidukultuurifestival Hea Toidu Festival - Grillfest, kus festivali ühe osana võistlevad tänaseni esimesel päeval noored (Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillium) ja teisel päeval täiskasvanud grillisportlased (Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillfest).

Eesti Grilliliidu avalike võistluste kalender: www.grillikalender.ee 


tV: "Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillfest"

Toodetud 2010, pildisuhe 4:3. eetrikanal: Kanal 2


tV: "Grillivabariik Eesti"

Toodetud 2012, pildisuhe 4:3, eetrikanal: Kanal 2


huvitavAT infoT

Eesti Grillisport, kuulsad grillivõistkonnad ja võistluste logod: www.grillfestsport.ee 
Eesti grillisündmuste kalender: www.grillikalender.ee 
Eesti Grilli Gala: www.grilligala.ee
Eesti Rahva Grillikool: www.grillikool.ee 
Eesti Grilliliit: www.grilliliit.ee