Eesti Vorstifestival


Eesti Vorstifestival 2021 toimub: täpsustamisel.


Tere tulemast EESTI vorstifestivalile!

Eesti Vorstifestivali missiooniks on väärtustada vorsti kui suurepärast ja mitmekülgset toiduainet, edendada kaasaegse vorstitarbimise ja -valmistamise kultuuri ning kõike head ja paremat mis sellega seondub.

Vorstisõpradest festivali korraldajate eesmärgiks on tutvustada Eestis toodetavaid ja müüdavaid vorstitooteid, vorstiga seonduvaid tooteid ja teenuseid, samuti populariseerida isetegemist, vorsti olulisust moodsas restoranikutuuris ja kutseõpet.

Festivali osaks on Eestis toodetavate vorstide tutvustamiseks korraldatav suur degustatsioon, toimub Eesti Rahva Vorstikool, kus õpetatakse koduste vahenditega vorsti valmistama. Toimuvad rahvalikud Eesti meistrivõistlused vorstitoppimises ning Eesti Grilliliidu korraldamisel Eesti meistrivõistlused vorstigrillimises. Tipp- ja peaokad tutvustavad programmi Eesti tippkokad vorstikultuuri eest raames vorsti kui võimalusterohket ja auväärt toiduainet Eesti restoranikultuuris. Festivalil esineb palju häid artiste igale maitsele, kuid peasinejaks on maitsev Vorst!

Festivalile on oodatud kõik vorstisõpradest eestimaalased ja vorstituristid välismaalt – näitame kogu maailmale, mida maitsvat Eestis vorstiga teha osatakse! Head vorstimõtted festivali paremaks korraldamiseks on oodatud! Kohtumiseni Eesti Vorstifestivalil!

Kadi_Neidek.jpg

Kadi Neidek
Eesti Vorstifestivali peakokk
 

Vorstifestival_erinev.jpg