Hea Toidu Festival - Grillfest


Tere tulemast GRILLFESTile!

Hea Toidu Festival - Grillfest 2023 toimub Pärnus Vallikääru aasal: 
Reedel, 9. juunil kell 11.00-23.59
Laupäeval, 10. juunil kell 11.00-23.59
Sissepääs on tasuta!


food, fun & FIRE! since 1999 / toit, lõbu ja tuli! aastast 1999

Hea Toidu Festival – Grillfest toimub igal aastal juunikuu teisel nädalavahetusel Pärnus, looduskaunil Vallikääru aasal. 30 000 m2 suurune festivaliplats on valmis vastu võtma kümneid tuhandeid külastajaid, sissepääs on kõigile tasuta!

Grillfest ei ole juba ammu ainult rahvalik kogupere-grillipidu, vaid mitmekülgne ja sisukas toidufestival, kuhu on oodatud rõõmsad inimesed, kellele meeldib kaunis looduses ja heas seltskonnas huvitavat ja maitsvat toitu ning head kultuuriprogrammi nautida. Festivali missiooniks on tutvustada maailmale Eesti kaasaegset toidukultuuri, kvaliteetseid ja põnevaid toidutooteid ja teenuseid. Pärnus toimuvat Grillfesti külastab igal aastal kuni 50 000 inimest, festivalil osalevad sajad toidutoodete ja -teenuste pakkujad.

Grillfest on balti- ja põhjamaade regioonis omanäoline huviväärsus, mida lisaks kümnetele tuhandetele kodumaistele toidusõpradele külastab igal aastal ka suur hulk väliskülalisi. Põnev ja maitsev toit serveerituna looduskaunis paigas hea kultuuriprogrammi ja mõnusa festivalimeluga moodustab nauditava terviku, millest soovib osa saada igaüks. Lisaks pakub Grillfest tasuta sissepääsu ja eeskujulikku festivalikorraldust.

Festivaliala on jaotatud neljaks suureks teema-alaks. Eesti Toidulaadal osalevad enamasti väiketootjad ja käsitöölised. Festivali südamesse ehk tootjate ja restoranide alleele rajavad oma esindusplatsid suurtootjad ja maaletoojad, restoranid, baarid ja kohvikud ning siin asub ka lemmikloomarestoran. Grillivõistluste alleel selgitatakse festivali esimesel päeval Grilliumi võistlusel riigi parim grillivõistkond õppeasutuste ja noorteorganisatsioonide seast ja teisel päeval Eesti meister grillimises. Reede päeval kutsub omanimelisele kabesimultaanile 24-kordne Eesti meister Arno Uutma ja laupäeval peetakse Vallikraavi kaldal Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake. Mõlemal festivalipäeval toimub showkonkurss Grillfest Bikini ja Ranna Fitness. Festivali suur ja uhke Livoli mängumaa sisustatakse erinevate tegevuste ja atraktsioonidega kõige väiksemate toidusõprade rõõmuks.

Toidufestivali peaesinejaks on igal aastal huvitav ja maitsev toit. Festivali lavadel tutvustatakse uut toidukaupa, Eesti Grilliliit annab Eesti Grilli Galal aastaauhinnad edukaimatele toodetele ja tootjatele ning esinevad suurepärased artistid igale heale maitsele. Grillfesti festivalipäevad lõpetab Suur Pauk ilutulestik. After-Grill peod jätkuvad festivali ametlikes klubides, lisainfo on Ajakava lehe lõpuosas. 


Grillfest - suur toidupidu aastast 1999

Grillfest sündis 1999. aastal Haapsalus Paralepa rannas. Siis oli pileti hind 25 krooni ja suure grillimeister Sämmi näopildi ja toidulauludega helikassett "Lihahimu" anti 25 000 kohalesaabunud grillihuvilisele veel pealekauba. Alates 2007. aastast arenes Türi rannas ja lauluväljakul toimunud Grillfest tasuta sissepääsuga toidufestivaliks. Pärnu linnapea Toomas Kivimägi oskas näha suures toidupeos Pärnu kui suvepealinna jaoks vajalikku hooajavälist turismipotentsiaali ning kutsus Grillfesti renoveeritud Vallikääru aasale. Nii külastaski 2012. aastal Pärnu Vallikääru aasal toimunud toidufestivali rekordilised 40 000 inimest. 2014. aastal toimunud 15. juubelifestivali publiku arvuks hinnati 45 000 ja alates 2015. aastast juba 50 000 külastajat, mis on korraldajate hinnangul "täismaja" mida toimumiskoht mahutab.


Looduskaunis Pärnu Vallikääru aas ootab festivalile!

Omaaegse kuulsa hansalinna üks oluliseim tugisammas Pärnu Vallikäär on saanud uue ilme. Vallikraavi kaldad on nüüd kindlustatud ning taastatud väikepaatide sildumiskohana. Üle vallikraavi kaardub romantiline jalakäijate sild ning kraavi kallaste äärde on rajatud valgustatud promenaad ning paatide ujuvkai. Üheks imetlusobjektiks on vallikraavi keskele rajatud Eesti kõrgeim purskkaev, mille juga ulatub 16,5 meetrini! Õhtuti kaunistavad purskkaevu värvimuutvad lambid, päikesepaistelistel päevadel saab veejuga õige nurga alt vaadates imetleda vikerkaarevärve.

Pildigalerii vaatamiseks klikka pildil: 

Söömapüha_Logo_uuendatud.jpg

Grillfest_2023.jpg